نکاتی که باید قبل از خرید مایع دستشویی به آن توجه کرد (سلین)

نکاتی که باید قبل از خرید مایع دستشویی به آن توجه کرد (سلین)

خرید مایع دستشویی نیاز به دقت زیادی دارد. چون از این ماده در طول روز، بارها و بارها استفاده می‌شود. اگر بنا باشد مایعی مصرف کنید که پوست دست‌تان را خشک می‌کند یا به هر دلیل دیگری سرِ ناسازگاری با پوست دست‌تان دارد، حسابی به دردسر خواهید افتاد. پس بهتر است به نکات مهم قبل از خرید مایع دستشویی که در ادامه مطرح می‌شود، دقت کنید.

شست‌وشوی دست‌ها بسیار مهم است. دست‌ها راه اصلی انتقال میکروب‌ها و ویروس‌ها به بدن هستند. پس باید در طول روز مرتب دست‌های‌تان را بشویید و با انتخاب و خرید مایع دستشویی مناسب از خشک و اذیت‌شدن پوست دست‌تان جلوگیری کنید. حتما به مواد سازندهٔ روی مایع دقت کنید و حواستان باشد که به سراغ مواردی بروید که به حفظ رطوبت در پوست دست کمک می‌کنند.

مثلا اگر گلیسیرین داخل مایع باشد، دست‌تان خشک نمی‌شود و آب موجود در پوست هم حفظ خواهد شد. خرید مایع دستشویی مناسب برای پوست هم به سلامت هم به زیبایی پوست دست‌های‌تان کمک می‌کند. مایع‌های دستشویی سلین، شما را تا حد زیادی از مصرف کرم های مرطوب کننده بی‌نیاز می‌کنند. پس در خرید به نکات مهم و لازمی که گفته شد، دقت داشته باشید.

سازگار با پوست دستتان باشد

سازگاری مایع دست شویی با پوست هم بسیار مهم است. اگرمایع  پوست را خشک و آسیب‌پذیر کند قطعا باید آن را سریع کنار گذاشت و مصرفش را متوقف کرد. پوست هر کس ویژگی‌هایی دارد که با شناخت آن و کمی آزمون و خطا می‌تواند به بهترین مایع برای آن برسد..

اما بدیهی است که خرید مایع دستشویی با عطری تند و رنگی به‌شدت غلیظ و مصنوعی احتمالا به پوست دست آسیب می‌رساند. چرا؟ به دلیل اینکه برای اضافه‌کردن رنگ و بویی اغراق‌شده به مایع دستشویی باید از مواد مصنوعی استفاده شود و این مواد مصنوعی هم معمولا پوست را خشک و زبر می‌کنند. خرید صابون‌های مایعی با رنگ‌های مصنوعی و موادی مانند پارابن در ترکیبات‌شان توصیه نمی‌شود.

وجود برخی مواد مانند عصاره گیاه کالاندولا (گل همیشه بهار) که تماما طبیعی و ارگانیک بوده باعث نرمی و طراوت پوست می‌شود. پس قبل از خرید مایع دستشویی یادتان باشد که حتما روی آن را بخوانید و ببینید مواد سازندهٔ آن شامل چیست. مایع دستشویی سلین با قدرت پاک کنندگی ملایم حس پاکیزگی و شادابی را به ارمغان می اورد.

بو و رایحهٔ محصول را در نظر بگیرید

نباید در هنگام خرید مایع دستشویی به سراغ گزینه‌هایی بروید که بو و رایحه‌ای به‌شدت تند دارند. بهتر است به دنبال  خرید مواردی باشید که بویی ملایم تر دارند..

موضوع سلیقه هم نکته دیگری است که نباید از یادتان برود. شاید شما دوست داشته باشید که محصولات بهداشتی مصرفی‌تان دارای بو و رایحه باشند اما اگر دقت نکنید و مایعی را بخرید که بویش برای‌تان ناخوشایند است و آن را نمی‌پسندید، در هنگام مصرف اذیت خواهید شد مایع دستشویی سلین دارای انواع رایحه های ملایم بوده و عطری که میتواند توجه هر سلیقه را به خود جلب کند.

بافت و ساختار مایع را ببینید

صابون‌های مایع علاوه بر مایع‌های معمولی به شکل ژِل و فوم هم در بازار عرضه می‌شوند. ژل‌ها دارای الکل در ترکیبات‌شان هستند و در بسیاری از کشورها طرفدار دارند. اما احساسی که از مصرف آنها به وجود می‌آید، کمی با مایع‌های دستشویی معمولی متفاوت است. یعنی این احساس بعد از مصرف‌شان وجود دارد که دست‌ها کاملا پاک نشده‌اند. (چون دست را بعدش آبکشی نمی‌کنیم.)

ضمن اینکه پژوهش‌ها نشان می‌دهند که میزان توانایی ژل‌ها برای پاک‌کردن انواع میکروب تا حد زیادی به موادی که در آنها به کار رفته بستگی دارد و نمی‌توان همیشه از آنها به عنوان جایگزینی برای مایع دستشویی استفاده کرد.

سرعت خشک‌شدن مایع دست شویی از ژِل و فوم سریع‌تر است و کمتر روی پوست باقی می‌ماند و حالتی آزاردهنده ایجاد نمی‌کند. یعنی بعد از اینکه از روی دست‌های‌تان آب می‌کشید دیگر مشکل باقی‌ماندن مایع روی دست وجود نخواهد داشت.

هزینه خرید مایع دستشویی را درنظر بگیرید

مایع دستشویی از آن مواد بهداشتی پرمصرف در منزل است. پس باید به دنبال برندها و مایع‌هایی باشید که خریدشان از نظر اقتصادی سبک تر است. بعضی ترجیح می‌دهند تا با خرید ظرف‌های بزرگ‌تر مایع دستشویی، هم خریدی به‌صرفه‌تر داشته باشند و هم اینکه برای چند ماه دیگر نیازی به مراجعه به فروشگاه و خرید مجدد برای‌شان وجود نداشته باشد.

مایع دستشویی سلین در اندازه های مختلف و با بسته بندی های متنوع و چشم نواز می تواند توجه هر نگاهی را جذب کند.

 

 

نظر خود را بگذارید

 

 

ارسال نظر